A hét főbűn / Motherland
Hogy pénzt szerezzen egy kis házra a Mississippi mentén, a déli államokból származó Anna I-et és Anna II-t a családja hétéves utazásra küldi hét különböző amerikai városba. „A két Anna közül az egyik üzletasszony, a másik művész; az egyik (Anna I.) eladó, a másik (Anna II.) áru” - magyarázza Bertolt Brecht a librettója elején. Míg a művész Anna II. kezdetben olyan emberi tulajdonságokat és érzelmeket enged meg magának, mint a lustaság, vágy, büszkeség vagy harag, addig a másik énje, Anna I. saját maga tökéletesítésére és a piac törvényeihez való alkalmazkodásra törekszik.
Mundruczó Kornél rendezésében A hét főbűn-t a Motherland című drámával ötvözi, amely a kapitalista kizsákmányolást és a hatalomgyakorlást egy mai család példáján keresztül mutatja be: kislánya szépségversenyre való felkészülése során anyja a kíméletlen lépésektől sem riad vissza.
"A Freiburgi Színház, amely – a kulturális ipar igazságtalan működésének köszönhetően – nem esik a sokat utazó színházi szakemberek útjába, nagy dobással rukkolt elő. Kurt Weill és Bertolt Brecht A hét főbűn című művének nagyszínpadi rendezésére megnyerte a rendkívül keresett magyar film- és színházrendezőt, Mundruczó Kornélt, és vele együtt a Burgtheater egy vérbeli színésznőjét, a magyar nyelvben is kiváló német Nora Buzalkát." (kultura-extra.de - Németország)
"Nora Buzalka és Sinja Neuman végig lenyűgöző energiával játszanak, és az előadás üzenete: 'Emberek, valóban szépségzombiként akarjátok feláldozni gyermekeiteket a fogyasztás oltárán?' – jól érthető." (nachtkritik.de - Németország)